Rusza konkurs « Mój doktorat w 180 sekund » 2022

Studia i nauka
dodano: 18 stycznia 2022

Termin:
19 lutego 2022 – online

Już czwarty rok z rzędu odbywa się konkurs "Mój doktorat w 180 sekund" dla regionu Europy Środkowej. Instytut Francuski w Polsce, we współpracy z Ośrodkiem Kultury Francuskiej i Stowarzyszeniem Polskich Romanistów „Plejada” organizuje finał krajowy. Uczestnicy, przez maksymalnie 3 minuty, będą mogli przedstawić temat swojego doktoratu w języku francuskim i spróbować przekonać jurorów i publiczność! Zarejestruj się do 19 lutego!

 

Instytut Francuski w Austrii i Wydział Romanistyki Uniwersytetu Wiedeńskiego, wraz z Uniwersytecką Agencją ds. Frankofonii (AUF) oraz Instytutami Francuskimi w Polsce, Austrii, Węgrzech i Czechach organizują czwartą edycję konkursu « Mój doktorat w 180 sekund » dla regionu Europy Środkowej. Uczestnicy, przez maksymalnie 3 minuty, będą mogli przedstawić temat swojego doktoratu w języku francuskim i spróbować przekonać jurorów i publiczność!

Selekcję polską przeprowadzają Ośrodek Kultury Francuskiej i Studiów Frankofońskich przy Uniwersytecie Warszawskim, wspólnie z Akademickim Towarzystwem Romanistów Polskich „Plejada” i Instytutem Francuskim w Polsce.

Na czym polega konkurs « Mój doktorat w 180 sekund » ?

  • Konkurs jest okazją dla doktorantów do zaprezentowania swojej pracy naukowej szerokiej publiczności, tłumacząc skomplikowane zagadnienia w prosty sposób;
  • Na prezentację w języku francuskim uczestnicy mają nie więcej niż 180 sekund i mogą posłużyć się tylko jednym slajdem;
  • Od matematyki po literaturę, poprzez biologię czy architekturę, wszystkie dziedziny są akceptowane!

Konkurs składa się z dwóch etapów:

  1. Polska selekcja (finał krajowy): polega na wyłonieniu laureatów polskich. Doktoranci reprezentują Polskę w finale Europy Środkowej organizowanym w Austrii.
  2. Finał Europy Środkowej: spośród kandydatów z Polski, Czech, Węgier i Austrii jury wyłoni trzech laureatów, natomiast jeden laureat zostanie wybrany przez publiczność.

Ośrodek Kultury Francuskiej, Instytut Francuski w Polsce, jak również Towarzystwo „Plejada” współpracują ze sobą, aby zapewnić naszym kandydatom jak najlepsze przygotowanie (m.in. szkolenia dotyczące warstwy merytorycznej oraz postawy, gestykulacji, mimiki itp...).

Zwycięzcy otrzymają nagrody!

Edycja konkursu odbywa się online. Najlepsi uczestnicy z Polski zmierzą się w finale konkursu Europy Środkowej, który odbędzie się w Wiedniu w czerwcu 2022 r.

Harmonogram konkursu

  • 19 lutego 2022 : termin przesyłania zgłoszeń do udziału w konkursie
  • marzec 2022: rozgrywki krajowe w Polsce, głosowanie publiczności online  
  • 18 marca 2022: ogłoszenie wyników rozgrywek krajowych         
  • 7 czerwca 2022 : finał konkursu Europy Środkowej w Wiedniu (Uniwersytet Wiedeński                          

 

Więcej informacji na stronie: https://okf.uw.edu.pl/fr/ma-these-en-180-secondes/

W razie dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu z Elisą Pospieszny, koordynator ds. naukowych i uniwersyteckich (elisa.pospieszny@diplomatie.gouv.fr) lub Aurore Briscadieu, kiernownik projektu w OKF (a.briscadieu@student.uw.edu.pl).