Seminarium „Strategie ekspertów przeciwko fałszywym wiadomościom”

Studia i nauka / Konferencja
dodano: 5 października 2023

Termin:
13 października 2023 – Warszawa

Seminarium - Strategie ekspertów przeciwko fałszywym wiadomościom: informacja i dezinformacja podczas rosyjskiej inwazji na Ukrainę

Inicjatywa Trójkąta Weimarskiego

 

Seminarium odbędzie się 13 października 2023 r. o godz. 9.00 w Warszawie

w

Centrum Studiów Frankofońskich i Cywilizacji Francuskiej - Uniwersytet Warszawski (CCFEF)

ul. Dobra 55, 00-312 Warszawa

Rejestracja na wydarzenie jest już otwarta!

 

 

Dostęp do wiarygodnych informacji jest niezbędny dla każdego demokratycznego społeczeństwa. Wojna Rosji przeciwko Ukrainie ilustruje wyzwania związane z systematyczną manipulacją informacjami i wykorzystywaniem dezinformacji, oferując jednocześnie ważną perspektywę przeciwdziałania fałszywym i wprowadzającym w błąd treściom.

 

Ośrodek Badań nad Cywilizacją Francuską i Studiów Frankofońskich Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza na seminarium, które skupi się na strategiach ekspertów przeciwko fake newsom w celu promowania rzetelnego dziennikarstwa i traktowania informacji w kontekście wojny. Naukowcy, dziennikarze i grupy studenckie pracują nad metodami zapewnienia zweryfikowanych informacji w mediach społecznościowych i prasie.

 

W jaki sposób kraje Trójkąta Weimarskiego - Niemcy, Francja i Polska - mogą połączyć siły, aby zapewnić swoim obywatelom możliwość dokonywania świadomych wyborów?

 

W tym jednodniowym seminarium wezmą udział czołowi eksperci z Polski, Francji i Niemiec. Po dyskusjach panelowych odbędą się praktyczne ćwiczenia i wymiana doświadczeń w ramach warsztatów. Celem jest zbadanie i opracowanie metod gwarantujących wymianę wartościowych informacji i wzmocnienie oporu na rozprzestrzenianie się fałszywych informacji.

 

Program semianarium zostanie opublikowany wkrótce.

 

Liczba uczestników jest ograniczona, obowiązuje rejestracja.

 

W przypadku pytań, dodatkowych informacji lub sugestii prosimy o kontakt pod adresem : fakenews.uw@gmail.com.