Spektakl „D’un air instable”

Kultura / Spektakle
dodano: 25 października 2021

Termin:
20 listopada 2021 – Kraków

Spektakl „D’un air instable” to wyjątkowe przedstawienie, w którym zgromadzona publiczność usłyszy powstającą na żywo muzykę. Nie będzie jednak ona efektem gry na instrumentach, ale powstanie dzięki zastosowaniu przedmiotów codziennego użytku. To właśnie za sprawą szklanych i plastikowych butelek, metalowych puszek, rur a nawet filtrów akwariowych czy silników lodówek Laurent Bigot – autor i reżyser – sprawi, że towarzyszące mu na scenie przedmioty ożyją i rozpoczną rozmowę wydając różnego rodzaju dźwięki. Jak potoczą się losy bohaterów? Tego nie może być pewien nawet autor, bo przedmioty te okazują się być sprytnymi i nieprzewidywalnymi „istotami”.

Z wykształcenia muzyk, Laurent Bigot zainteresował się łączeniem świata dźwięku ze światem obrazu. Tworzona przez niego muzyka wykracza poza obszary artystyczne przenikając do środowiska miejskiego, naturalnego otoczenia, przedmiotów codziennego użytku. Artysta stworzył w ten sposób wiele projektów solowych lub z udziałem partnerów wywodzących się ze świata muzyki, tańca, teatru, kina czy sztuk plastycznych.

Od kilku lat interesuje go zwłaszcza potencjał dźwiękowy wprawionych w ruch przedmiotów. Tworzy spektakle, w których muzyka i scenografia łączą się ze sobą i wzajemnie na siebie wpływają.

Jedna z jego sztuk „Le Petit Cirque” grana jest od prawie 20 lat. Do tej pory obejrzeli ją widzowie w 26 krajach.

Spektakl „D’un air instable”
Audio Art Festival
Klubokawiarnia Hevre, Krak
ów