Spotkanie na temat projektu „Transport 77” w Międzynarodowym Dniu Pamięci o Ofiarach Holokaustu

Edukacja
dodano: 28 stycznia 2021

Termin:
27 stycznia 2021

27 stycznia, w Międzynarodowym Dniu Pamięci o Ofiarach Holokaustu, Georges Mayer, Prezes Stowarzyszenia Transport 77, zaprosił wszystkich polskich partnerów i uczestników projektu o tej samej nazwie na wirtualne spotkanie.

Transport 77 jest projektem edukacyjnym realizowanym przez wspomniane stowarzyszenie, które od 2016 roku cieszy się wsparciem francuskiego Ministerstwa Edukacji Narodowej i Młodzieży. Projekt związany jest z nauczaniem historii o zagładzie Żydów i wpisuje się w starania o zachowanie pamięci.

W wideokonferencji wzięło udział blisko 50 osób, w tym nauczyciele i uczniowie, który realizowali projekt oraz przedstawiciele Muzeum Polin, departamentu Współpracy Międzynarodowej Ministerstwa Edukacji i Nauki, Żydowskiego Instytutu Historycznego w Warszawie, Ośrodka Rozwoju Edukacji oraz Instytutu Francuskiego w Polsce i Ambasady Francji w Polsce, które wsparły projekt.

Na zakończenie spotkania, w trakcie którego padło wiele ciekawych wypowiedzi i świadectw pan Mayer wręczył wirtualnie dyplomy nauczycielom i uczniom, m.in. z oddziału dwujęzycznego I LO im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, którzy wzięli udział w projekcie.