Stopniowe wznowienie naszej działalności stacjonarnej z uwzględnieniem norm sanitarnych

Kursy Warszawa, Kursy Kraków
dodano: 15 czerwca 2020

Termin:
15 czerwca 2020 – Kraków, Warszawa

Drodzy Internauci, Uczniowie, Partnerzy, Przyjaciele,


W imieniu dyrekcji i zespołu Instytutu Francuskiego w Polsce mamy przyjemność poinformować Państwa o stopniowym wznawianiu naszej działalności stacjonarnej z uwzględnieniem norm sanitarnych.

Od 2 czerwca nasza placówka w Krakowie może ponownie gościć kursantów oraz czytelników Mediateki dzięki specjalnej organizacji przestrzeni i ruchu, a także przy restrykcyjnym przestrzeganiu zasad sanitarnych. Otwarcie Instytutu i powzięte środki ostrożności zostały zatwierdzone przez Sanepid.

Informacje o mediatece w Krakowie.
Informacje o kursach francuskiego w Krakowie.

Od 9 czerwca również w Instytucie Francuskim w Warszawie przyjmujemy czytelników naszej Mediateki w ramach „biblio-serwisu”, który pozwala na zamówienie książek przez Internet i odebranie ich na miejscu. Szczegółowe informacje o tej usłudze są dostępne tutaj.

Mogą Państwo również umówić sie na spotkanie w oddziałach Campus France w Krakowie i Warszawie, aby uzyskać informacje o studiach we Francji.

Jeśli pozwoli na to sytuacja epidemiologiczna, planujemy powrót kursów do budynku Instytutu Francuskiego w Warszawie we wrześniu. Aktualnie oferowane przez nas kursy języka francuskiego nadal odbywają się przez Internet.

Egzaminy DELF i DALF zostały przełożone na jesień. Więcej informacji tutaj.

Zachęcamy dzieci i ich rodziców do słuchania audycji z serii « Salut les amis » oraz « Nali la girafe ». Obie serie wraz z zestawami zadań do każdego nagrania są dostępne na naszej stronie:
www.institutfrancais.pl/pl/evs/cty/salut-les-amis
www.institutfrancais.pl/pl/evs/cty/podroze-zyrafy-nali

Mamy też przyjemność podzielić się z Państwem informacją o internetowej wersji konkursu "Mój doktorat w 180 sekund", będącego prawdziwym testem elokwencji dla polskich doktorantów, którzy w rekordowo krótkim czasie muszą opowiedzieć o swoich badaniach. Do 24 czerwca włącznie mogą Państwo oglądać ich prezentacje i głosować na najbardziej przekonujących kandydatów. Wyniki zostaną ogłoszone 30 czerwca 2020 roku.

Tak jak wiele instytucji kultury my również musieliśmy dostosować się do obecnych realiów i znaleźć nowe formuły dla naszej oferty kulturalnej. Cieszymy się, że już 21 czerwca o 19:00 będziemy mogli wspólnie obchodzić święto muzyki podczas transmitowanego w naszych mediach społecznościowych koncertu francuskiego artysty Charles-Baptiste’a. Liczymy na Państwa obecność. Przygotowujemy także specjalną propozycję na obchody Święta Narodowego Francji 14 lipca.

Od 12 czerwca mogą Państwo oglądać u siebie w domu francuskie filmy dostępne na platformie IF cinéma, po raz pierwszy otwartej dla szerokiej publiczności.

Mamy także przyjemność zaprosić Państwa na Przegląd Nowego Kina Francuskiego, który odbędzie się w warszawskim kinie Muranów od 8 do 15 lipca oraz w 12 innych miastach Polski, z uwzględnieniem obowiązujących zasad sanitarnych.

Miłośnicy filmów będą mogli także uczestniczyć w cyklu kina plenerowego « Filmowa Stolica Lata », rozpoczynającym się 15 lipca w Warszawie. W ramach cyklu w każdą środę na Kamionkowskich Błoniach Elekcyjnych będą wyświetlane francuskie filmy (szczegółowy program dostępny wkrótce).

Dokładamy wszelkich starań aby, czy to na żywo czy przez Internet, dać Państwu dostęp do najciekawszych przykładów francuskiej i frankofońskiej kultury oraz przyjąć Państwa w jak najlepszych warunkach.

Do zobaczenia wkrótce!
Georges Diener
Linda Marchetti
Frédéric de Touchet