Stypendium naukowe za badania z zastosowaniami terapeutycznymi, w ramach Prix Galien Polska 2016

Studia i nauka
dodano: 12 sierpnia 2016

Termin:
30 czerwca - 30 września 2016 – Polska

W ramach Prix Galien Polska 2016, Instytut Francuski oraz Ambasada Francji w Polsce przyznają stypendium naukowe dla polskiego naukowca, prowadzącego badania z zastosowaniami terapeutycznymi.

Do konkursu zapraszamy polskich naukowców w wieku do 45 lat, z tytułem doktora oraz polskim obywatelstwem, prowadzących badania w polskich laboratoriach (dotyczy również badań w ramach francusko-polskiej współpracy naukowej).

Badania muszą zaprezentować innowacyjne odkrycie naukowe, z potencjalnymi zastosowaniami w dziedzinie terapii medycznej (chemia farmaceutyczna, biotechnologia, materiały dla medycyny, diagnoza).

 

Co można wygrać?

Stypendium umożliwia jednomiesięczny pobyt badawczy we Francji w publicznym lub prywatnym laboratorium i pokrywa: koszty podróży w obie strony do miejsca docelowego (bilety lotnicze i kolejowe) oraz stypendium w wysokości 1 704 euros z innymi dodatkowymi wsparciami, jak np. mieszkanie w domu akademickim w interesującej cenie oraz ubezpieczenie zdrowotne na cały okres pobytu.

 

Jaka jest procedura?

Kandydaci powinni wysłać swoją kandydaturę oraz plakat podsumowujący ich badania naukowe, zgodnie z ustalonym modelem, na adres mejlowy konkursu, do 30/09/2016 r. Plakat, w języku angielskim, powinien zapewniać przekaz ułatwiający popularyzację nauki również wśród dorosłych odbiorców, niezorientowanych w tym temacie.

Komisja naukowa oceni wartość naukową plakatu oraz kandydaturę zawierającą pięć publikacji naukowych dowolnie wybranych przez kandydata.  Komisja przyzna nagrodę kandydaturze, którą uzna za najlepszą.

 

Co muszę zrobić, jeśli chcę wziąć udział w konkursie ?

Od 25/06/ 2016, kandydaci będą mogli pobrać plik z kandydaturą oraz modelem plakatu, które należy odesłać na adres mejlowy science.varsovie-amba@diplomatie.gouv.fr przed 30/09/2016 (Północ).

Regulamin konkursu