Szalone Dni Muzyki „Kartki z podróży”

Kultura / Spektakle, Koncerty/Muzyka
dodano: 28 sierpnia 2019

Termin:
27 - 29 września 2019 – Warszawa
Teatr Wielki – Opera Narodowa
Szalone Dni Muzyki „Kartki z podróży”
27-29 września 2019


 
Festiwal La Folle Journée od chwili swojego powstania stanowił prawdziwą rewolucję w świecie muzyki klasycznej. Jego format – wiele krótkich koncertów w przeciągu kilku dni, atrakcyjny repertuar i niskie ceny biletów, w spektakularny sposób przyciągnął do sal koncertowych ogromną rzeszę nowej publiczności. Polska edycja festiwalu w ciągu 9 lat istnienia zbudowała sobie renomę największego w kraju święta muzyki klasycznej (3 dni –  60 koncertów – 1000 artystów), na które zarówno melomani jak i okazjonalni miłośnicy muzyki czekają przez cały rok. To jedyny w kraju festiwal, który łączy koncerty symfoniczne i kameralne w wykonaniu największych gwiazd światowych scen z szerokim repertuarem edukacyjnym, angażującym również wykonawczo najzdolniejszych młodych muzyków z całej Polski. Festiwal co roku przyciąga blisko 40 000 osób.
Dziesiąta, jubileuszowa edycja odbędzie się pod hasłem „Pamiętniki z podróży” i będzie poświęcona twórczości kompozytorów, którzy dzięki podróżowaniu stworzyli dzieła ponadczasowe.
Organizator: Orkiestra Sinfonia Varsovia, dyrektor artystyczny – René Martin
Współorganizatorzy: Teatr Wielki – Opera Narodowa, CREA (Centre de Réalisations et d'Etudes Artistiques à Nantes), Fundacja Ogrody Muzyczne, Instytut Francuski w Polsce

Szczegółowy program festiwalu jest dostępny na: www.szalonednimuzyki.pl/program/