„Szczęście Mikołajka” w kinach

Kultura / Kino/Filmy
dodano: 20 stycznia 2023

Termin:
3 marca - 3 kwietnia 2023 – Polska

Wszystko zaczęło się wiele lat temu w Paryżu, gdy w pewnej sympatycznej rodzinie przyszedł na świat mały chłopiec o imieniu Mikołajek. Niewiele wiadomo o jego najmłodszych latach, ale o czasach szkolnych usłyszał cały świat! Razem z paczką zwariowanych kumpli Mikołajek do perfekcji opanował niełatwą sztukę doprowadzania do szaleństwa nie tylko nauczycieli, ale także kochanych rodziców, sąsiadów, a nawet sklepikarzy. Każda ich przygoda wywołuje istne tsunami w szkole lub w domu, a kłótnia urasta do rozmiarów bitwy pod Waterloo. Nie sposób ich jednak nie kochać, bo wszystko czego dotkną zamieniają w radość i śmiech. Dzieje się to oczywiście za sprawą samego Mikołajka, który ma dryg do przygody i niekończącą się ciekawość. To właśnie ona pewnego dnia każe mu zakraść się do pracowni swoich twórców Rene Goscinnego i Jean-Jacquesa Sempe, którzy opowiedzą mu o swojej przyjaźni, dzieciństwie i o tym jak pewnego dnia go wymyślili.

„Szczęście Mikołajka” (Le Petit Nicolas - Qu'est-ce qu'on attend pour être heureux ?) reż. Amandine Fredon, Benjamin Massoubre, Francja2022, 86 min

Film dostępny w trzech wersjach: z dubbingiem, we francuskiej wersji językowej oraz z napisami. Rezerwacje wybranych seansów są możliwe za pośrednictwem adresu mailowego: edukacja@monolith.pl lub numeru telefonu: tel. +48 662 287 445.