Trzecia edycja konkursu “Mój doktorat w 180 sekund” w Europie Środkowej: rozgrywki krajowe

Studia i nauka
dodano: 15 stycznia 2021

Termin:
1 - 11 marca 2021 – Polska

Już po raz trzeci Ośrodek Kultury Francuskiej wspólnie z Instytutem Francuskim w Polsce, Wallonie-Bruxelles International i partnerami wydarzenia organizuje konkurs « Mój doktorat w 180 sekund » w rejonie Europy Środkowej.  Uczestnicy będą mieli 3 minuty, żeby przedstawić temat swojego doktoratu w języku francuskim i przekonując jurorów i publiczność!

Konkurs « Mój doktorat w 180 sekund » istnieje od 2012 roku i odbywa się dziś w blisko 30 krajach: jest okazją dla doktorantów do zaprezentowania ich pracy naukowej szerokiej publiczności, tłumacząc skomplikowane zagadnienie w prosty sposób. Od matematyki do literatury, poprzez biologię czy architekturę, wszystkie dziedziny są mile widziane. Na swój występ w języku francuskim uczestnicy mają 180 sekund z zegarkiem w ręku i mogą posługiwać się tylko jednym slajdem. Wygrywa ten, kto będzie najbardziej zrozumiały i przekonujący, poczucie humoru także dozwolone!
Uczestnicy z Polski zmierzą się w rozgrywkach krajowych zorganizowanych online, żeby zakwalifikować się do finału konkursu “Mój doktorat w 180 sekund” w Europie środkowej. Zwycięzca konkursu w Europie środkowej zakwalifikuje się do finału międzynarodowego w Paryżu.


Harmonogram konkursu:

  • 19 lutego 2021: termin przesyłania zgłoszeń do udziału w konkursie
  • 1-11 marca 2021: rozgrywki krajowe w Polsce, głosowanie publiczności online   
  • 19 marca 2021: ogłoszenie wyników rozgrywek krajowych          
  • maj 2021: finał Europy Środkowej w Krakowie
  • jesień 2021: finał międzynarodowy w Paryżu

Więcej informacji wraz z formularzem rejestracyjnym do zgłoszenia udziału: okf.uw.edu.pl/fr/ma-these-en-180-secondes/