TV5MONDE: Podróż z Ziemi do gwiazd

Kultura / Kino/Filmy
dodano: 29 marca 2021

Termin:
4 - 30 kwietnia 2021

Nasz świat jest równie kruchy jak fascynujący. Od Martyniki i jej unikatowego ekosystemu, po Japonię i jej tysiącletnie drzewa, czy podróż w kosmos z Thomasem Pesquet : wybór filmów dokumentalnych o tajemnicach przyrody i wszechświata już w kwietniu w  TV5MONDE.

Klejnoty świata przyrody

Recherche au cœur du Diamant
Niedziela 4 kwietnia o 19.30

Eksploracja jedynego na świecie ekosystemu.
Na Karaibach znajduje się skała będąca domem wielu niegdyś endemicznych gatunków z rejonu Martyniki.  Wyprawa mająca na celu odnalezienie gatunku zaginionego od pół wieku

Histoires d'arbres
W kolejne niedziele od 11 kwietnia do 9 maja o 19.30

Świadkowie przeszłości i życia społecznego.
Od Chile po Senegal, przez Kalifornię i Japonię, odkryj niezwykłe drzewa i spotkaj się z tymi, którzy je chronią.

La tête dans l'espace avec Thomas Pesquet

Profession astronaute & Objectif Mars
We wtorki 13 i 20 kwietnia o 18.40

Kulisy misji kosmicznych .
Przed,w trakcie i po francuskiej misji, która spędzi sześć miesięcy na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Intensywne przygotowania fizyczne i psychiczne, eksperymenty naukowe ..Wszystko jest skoordynowane z dokładnością do milimetra z myślą o kolejnym celu: Marsie.

- Filmowy wybór miesiąca -

Filmowa klasyka, która nigdy się nie nudzi, w niedziele o 21.00

 

Niedziela 4 kwietnia
Jo czarny kot.


Jo ma pecha. Po wyjściu z więzienia wszyscy się od niego odwracają  za wyjątkiem jednego przyjaciela, który pożycza mu samochód. I właśnie wtedy zostaje zamieszany w napad!

Z Brasseur ojcem i synem

 

Niedziela 11 kwietnia
"Czy to swędzi czy łaskocze ?"


Niedawno przybyły na Saint-Maurice, gdzie wszyscy cieszą się doskonałym zdrowiem, doktor Knock sprawia, że mieszkańcy zrozumieją, że  “zdrowi ludzie to chorzy, którzy się wzajemnie ignorują ”.

Z Louis Jouvet

 

Niedziela 18 kwietnia
Spryciara czy jędza?

Julietta zostaje obiecana mężczyźnie, którego nie chce. Zakochuje się w innym, już zaręczonym i zrobi wszystko, by go oczarować.

Z Jean Marais

 

Niedziela 25 kwietnia

Naiwny gołąbek wśród innych ptaszków.
Marcel, pracownik sklepu jubilerskiego, jest oczarowany Loulou. Nie przychodzi mu do głowy, że ta piękna kobieta i jej amant chcą obrabować sklep.

Z Michel Simon

 

Serial na czasie

LA TRÊVE
We wtorki od 30 marca o 21.00*

Thriller belgijski.
Po śmierci żony, Yoann wraca do rodzinnej wioski gdzie zwolniło się miejsce w lokalnej policji. Zaczyna nowy rozdział życia jednak dopada go rzeczywistość gdy w rzece zostają znalezione zwłoki...

 

O TV5MONDE
Z miłości do kultury (napisy).
Nagrodzone filmy i klasyka kina, seriale, programy life style, francuski styl życia  (kuchnia, moda, podróże), filmy dokumentalne (historia, kultura, przygoda), rozrywka (teleturnieje, magazyny, muzyka) oraz międzynarodowa informacja

Strona internetowa : europe.tv5monde.com