TV5MONDE: W sercu wyjątkowego know how

Kultura / Kino/Filmy
dodano: 6 września 2021

Termin:
27 - 29 września 2021

Od 27 września do 5 października w Paryżu trwa Tydzień Mody. Z tej okazji TV5MONDE wybrało trzy filmy dokumentalne:  portrety ikon francuskiej Haute Couture, tych, którzy przyczynili się do światowego wpływu Francji na modę.  

Chanel, l'insoumise
Środa 29 września o 21.00

Kariera ikony, która zrewolucjnowała modę. 
Chanel to symbol luksusu «à la française», a jej międzynarodowa sława nie zmieniła się od prawie wieku. Jak kobiecie urodzonej w bardzo skromnej rodzinie udało się stworzyć jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie?

Pierre Cardin, la fabrique du futur
Środa 29 września o 22.00

Elegancja we wszystkich postaciach.
Rekin biznesu, który wie, że stoi na czele imperium: mody, design'u, gastronomii...Historia człowieka, któremu udało sie stworzyć coś z niczego, perłę luksusu.   Z udziałem Jean-Paul'a Gaultier i Pierre Cardin'a. 

La maison Hurel, l'art du grand art
Poniedziałek 27 września o 12.30

Za drzwiami historycznego dostawcy francuskich domów mody.
Firma Hurel założona w 1879 roku,pozostaje francuskim klejnotem w dziedzinie haftu i tkanin. Niezależny i rodzinny biznes jest dziś zarządzany przez  Martin'a Hurel, który czujnym okiem nadzoruje całą jej działalność.

A przez cały rok...

Tendances XXI
W soboty o 16.00


Witalność i energia francuskich kreatorów w dziedzinie mody, rzemiosła,designu, urody, kuchni ...

Version Française
W niedziele o 16.00

Francja: jej młodzi kreatorzy mody, szykowne i modne miejsca.. Wszyscy, którzy potrafią smakować życie pojawią się w Version Française.

O TV5MONDE
Z miłości do kultury
Nagrodzone filmy i klasyka kina, seriale, programy life style, francuski styl życia  (kuchnia, moda, podróże), filmy dokumentalne (historia, kultura, przygoda), rozrywka (teleturnieje, magazyny, muzyka) oraz międzynarodowa informacja.

europe.tv5monde.com