„Uniatyzm wśród Słowian (XVI-XX w.)” - Konferencja z udziałem polskich badaczy

Studia i nauka / Konferencja
dodano: 4 października 2023

Termin:
23 - 24 października 2023 – Paryż

Fundacja Singer-Polignac organizuje w Paryżu w dniach 23-24 października 2023 r. międzynarodową konferencję poświęconą kulturom religijnym, twierdzeniom politycznym i konstrukcjom terytorialnym w Europie Środkowej. Wezmą w niej udział badacze francuscy, polscy oraz ukraińscy.

Instytut Francuski w Polsce ma zaszczyt wspierać to wydarzenie naukowe, które stanowi okazję do zgłębienia złożonego i fascynującego tematu uniatyzmu, który odegrał znaczącą rolę w religijnej i kulturowej historii Słowian.

Konferencja stworzy okazję do zbadania historycznych, teologicznych i kulturowych aspektów uniatyzmu, rzucając tym samym nowe światło na tę złożoną część słowiańskiej tożsamości.

Wydarzenie poprowadzi dyrektor Ośrodka Badań nad Cywilizacją Francuską i Frankofonią Uniwersytetu Warszawskiego Pan Laurent Tatarenko, a wezmą w nim udział wybitni polscy profesorowie: Pani Alicja Nowak z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Pani Wioletta Zielecka Mikołajczyk z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu

Wstęp wolny, obowiązkowa rejestracja

Pełny program

Transmisja na żywo 

Uniatyzm wśród Słowian (XVI-XX w.)”
23-24 pażdziernika
43 Avenue Georges Mandel, 75116 Paris