Wystawa „Immersyjny Monet i impresjoniści”

Kultura / Wystawy
dodano: 7 marca 2023

Termin:
25 marca - 31 maja 2023 – Warszawa

Wystawa trafia do Polski i Europy po raz pierwszy, po jej wielkich sukcesach w Ameryce Północnej. Warszawski Art Box Experience wraz z twórcami wystawy, firmą Visione Eccentriche, koncentrują się na ruchu impresjonistycznym końca XIX wieku, prezentując projekt Immersyjny Monet i impresjoniści: pełną emocji podróż po radykalnych artystach, którzy wstrząsnęli światem sztuki, próbując uchwycić ulotną naturę piękna i ponadczasowe piękno natury. Francuski impresjonizm - to bezdyskusyjnie najpopularniejszy i budzący największe zainteresowanie widzów na całym świecie nurt malarstwa.

Najnowocześniejszy system mapowania wideo i nowatorskie animacje sprawiają, że sztuka impresjonistów ożywa jak nigdy dotąd w tym niespotykanym doświadczeniu artystycznym. Ponad 3000 m2 projekcji składających się z ponad 1,2 miliona klatek wideo tworzy niezwykłe dzieło, zanurzając widzów w pociągnięciach pędzla i kolorach obrazów Claude'a Moneta, Augusta Renoira, Edgara Degasa, Mary Cassatt, Paula Cezanne’a, Eduarda Maneta, Eugene’a Boudina i innych najwybitniejszych przedstawicieli nurtu impresjonizmu. Prócz impresjonizmu w programie znajdą się także inni artyści, dzięki którym świat sztuki wkroczył w XX wiek, m.in. wyraziste obrazy morskie J.M.W. Turnera i postimpresjonistyczne dzieła Toulouse-Lautreca.

Wystawa uzupełniona jest o część edukacyjną na temat impresjonizmu i najwybitniejszych przedstawicieli tego nadzwyczaj popularnego nurtu malarstwa i ich dzieł. Jak zawsze w wypadku wystaw immersyjnych w Art Box Experience przygotowana została atrakcyjna oferta dla szkół i grup zorganizowanych.

Art Box Experience
przestrzeń immersyjna
Fabryka Norblina
24 marca – 31 maja 2023

Więcej informacji na stronie Art Box Experience.