XI Liceum Ogólnokształcące w Łodzi otrzymało certyfikat LabelFrancEducation

Edukacja
dodano: 13 czerwca 2022

Termin:
2 czerwca 2022 – Łódź

2 czerwca br. attachée ds. współpracy edukacyjnej pani Fabienne Ricordel wręczyła tablicę potwierdzającą certyfikowanie XI Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi znakiem LabelFrancEducation. W uroczystości zorganizowanej w szkole uczestniczyły miejscowe władze edukacyjne oraz frankofońscy partnerzy. Uczniowie przedstawili historię szkoły oraz spektakl piosenek w języku francuskim. 

XI Liceum Ogólnokształcące, należące do sieci szkół dwujęzycznych z językiem francuskim w Polsce, dołączyło tym samym do grupy 13 polskich szkół certyfikowanych LabelFrancEducation i stało się częścią ogólnoświatowej sieci liczącej w sumie 523 szkół w 52 krajach.

Certyfikacja LabelFrancEducation jest przeprowadzana przez francuskie Ministerstwo ds. Europy i Spraw Zagranicznych i dotyczy szkół zagranicznych, które prowadzą najwyższej jakości nauczanie języka francuskiego w wymiarze rozszerzonym oraz uczą wybranych przedmiotów w języku francuskim.

Przyznany certyfikat wieńczy działania dyrektora pana Bogusława Olejniczaka i jego współpracowników, a zwłaszcza nauczycieli pracujących w oddziałach dwujęzycznych.

Uroczystość zbiegła się ze świętowaniem 10-lecia istnienia certyfikacji LabelFrancEducation.

 Gratulujemy XI LO w Łodzi tego wyróżnienia!