#zostańwdomu: Misteria Paschalia w wersji 2.0!

Kultura / Koncerty/Muzyka, Festiwale
dodano: 6 kwietnia 2020

Termin:
3 - 13 kwietnia 2020 – Kraków


Instytut Francuski zaprasza na Festiwal Misteria Paschalia 2020
#zostańwdomu: Misteria Paschalia w wersji 2.0!
 
 
Misteria Paschalia to jeden z najważniejszych festiwali muzyki dawnej w Europie, organizowany przez Krakowskie Biuro Festiwalowe w okresie Wielkiego Tygodnia i Wielkanocy od 2004 roku. Epidemia koronawirusa sprawiła, że przeżywanie tego wydarzenia w jego zwyczajowej formule – z muzyką na żywo – stało się w tym roku niemożliwe. Aby tradycji stało się zadość 17. edycja Festiwalu Misteria Paschalia odbędzie się w dniach 5-13 kwietnia 2020 roku na zupełnie nowych zasadach, czyli całkowicie w przestrzeni cyfrowej we współpracy z telewizją Mezzo i Programem Drugim Polskiego Radia. W zmienionej formule niezmienne pozostaje jego główne założenie: możliwość obcowania z wykonaniami dzieł dawnych mistrzów na najwyższym światowym poziomie. Retransmisje do wysłuchania na stronie www.dwojka.polskieradio.pl.
 
Dlatego już od Niedzieli Palmowej (5 kwietnia) aż do do Poniedziałku Wielkanocnego (13 kwietnia) na profilu Festiwalu Misteria Paschalia w serwisie Facebook będą codziennie retransmitowane koncerty z ubiegłych lat, wyprodukowane przez CLC productions / Tangaro na zlecenie telewizji Mezzo – francuskiego kanału telewizyjnego skierowanego do melomanów na całym świecie. Ponadto w tegoroczny Festiwal Misteria Paschalia angażuje się również Program Drugi Polskiego Radia, który w trakcie Wielkiego Tygodnia planuje serię retransmisji koncertów z poprzednich edycji festiwalu. Specjalne pasmo potrwa od 3 do 13 kwietnia. Pozwoli ono na obcowanie z muzyką nierozerwalnie związaną z tym wyjątkowym okresem i chrześcijańskimi źródłami europejskiej duchowości.
 
Program festiwalu Misteria Paschalia 2.0 : https://bit.ly/Cyfrowe_Misteria_Paschalia
 
 
 
Wszystkie koncerty do wysłuchania codziennie od 3 do 13 kwietnia o godz. 18.00 na stronie www.dwojka.polskieradio.pl oraz na Facebooku Festiwalu Misteria Paschalia https://www.facebook.com/MisteriaPaschalia/.