Wyjazdy językoweNa czym polega wyjazd językowy?

Wyjazd językowy za granicę jest skierowany do dzieci i nastolatków i ma na celu naukę języka w kraju, gdzie jest używany. Za wszelkie zajecia odbywające się w trakcie wyjazdu jest odpowiedzialny organizator danego wyjazdu.

Jak wygląda taki wyjazd?
Istnieje kilka rodzajów wyjazdów. Najczęściej spotykana jest formuła klasyczna, poelgająca na tym, że  rano odbywają się lekcje a po południu zajęcia sportowe i kulturalne. Niektóre szkoły organizują dodatkowo weekendowe wycieczki. Ponadto wiele szkół przygotowało formułę intensywną, zawierającą więcej godzin lekcji francuskiego. Uczniowie są podzieleni na grupy według poziomu znajomości języka. Standardowy pobyt wyjazd trwa od 2 do 4 tygodni.

Gdzie mieszkają uczestnicy kursu?
Istnieją trzy możłiwości zakwaterowania:  u rodziny, na terenie kampusu szkoły lub wynajęcie mieszkania w danym mieście (dla dorosłych uczestników).

Co obejmuje cena?
Cena obejmuje kurs językowy, zakwaterowanie z kompletnym wyżywieniem,  zajęcia sportowe  i sprzęt do ćwiczeń oraz opiekę wychowaców 24h/24h. Cena natomiast nie zawiera kosztów z Polski do Francji. Na lotnisku na grupy na ogół czeka opiekun grupy  lub autokar.

Spis wszystkich szkół oferujących kursy we Francji znajdziecie na stronie: http://www.qualitefle.fr

Instytut Francuski w Polsce

VARSOVIE
ul. Widok 12
00-023 Warszawa
22 505 98 18/28
+ Napisz do nas

CRACOVIE
ul. Stolarska 15
31-043 Kraków
12 424 53 50
+ Napisz do nas

Partnerzy:

Nasze filmy

Przydatne strony